Mikroinwertery

Firma FOZEnergy dysponując kilkuletnim doświadczeniem w obszarze energetyki przedsiębiorstw, a tym samym mając na względzie dynamicznie rozwijający się rynek energetyki odnawialnej w Polsce, pragnie sprostać oczekiwaniom rynku oraz swoich klientów i oprócz wdrażania standardowych rozwiązań budowy instalacji PV z zastosowaniem centralnych inwerterów rozszerzyła swoją ofertę o instalacje bazujące na mikroinwerterach jedno oraz trzyfazowych firmy Deye oraz AP Systems.

Bezpieczeństwo

Instalacje, w których wykorzystano technologię mikroinwerterów zapewniają bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz przeciwporażeniowe osób przebywających w budynku.

Ich zastosowanie w instalacji ma za zadanie zamieniać prąd stały na przemienny już bezpośrednio pod zainstalowanym modułem, dzięki czemu na dachu nie występuje już napięcie prądu stałego, które może wynosić nawet 1000 [V] i jest bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka.

Żywotność mikroinwerterów

Mikroinwertery mają dłuższą żywotność niż klasyczne centralne inwertery. Dodatkowo w przypadku uszkodzenia mikroinwertera np. wyładowaniem, koszt jego wymiany na sprawny jest kilkukrotnie niższy niż wymiana centralnego inwertera.

Optymalizacja instalacji

W przypadku zastosowania mikroinwerterów, każdy moduł fotowoltaiczny pracuje niezależnie. Ma to swoje zastosowanie kiedy jeden lub kilka modułów w instalacji zostaje zacieniona lub są uszkodzone (np.wada ukryta), wtedy mamy do czynienia ze spadkiem produkcji energii na całej instalacji. W momencie posiadania instalacji na bazie mikroinwerterów cała pozostała część instalacji pracuje na maksymalnej mocy.

Zwykła instalacja z zastosowanie inwertera centralnego.

Instalacja z zastosowaniem mikroinwerterów.

Monitoring

W przypadku zastosowania mikroinwerterów dysponujemy dokładnym monitoringiem całej instalacji oraz każdego modułu z osobna. Pozwala to na dokładna analizę co dzieje się z danym modułem i pozwala na szybką reakcję w momencie uszkodzenia części instalacji. Wszystko to umożliwione jest dzięki specjalnej aplikacji, którą otrzymujemy na swój telefon lub instalujemy na komputerze.

Skalowalność

Stosując instalacje PV na bazie mikroinwerterów zapewniamy sobie w przyszłości możliwość jej rozbudowy lub ewentualnie wymiany modułów na takie które są o większej mocy niż te obecne.

W wypadku mikroinwerterów możemy na dzień dzisiejszy wybudować jakąkolwiek część instalacji, a za pewien czas rozbudować ją o kolejne moduły, a koszty w porównaniu do instalacji z zastosowaniem centralnego inwertera są kilkukrotnie niższe.

Inwestor, który dysponuje instalacją na bazie centralnego inwertera decydując się na jej rozbudowę o kolejne moduły musi pogodzić się z większymi kosztami w związku z koniecznością zastosowania kolejnego inwertera centralnego.

Te wszystkie argumenty przemawiają na korzyść instalacji zbudowanych na bazie mikrointerferometrów, dlatego też wielu inwestorów na zachodzie decyduje się na przebudowę istniejących już instalacji PV oraz ich zmodernizowanie przy zastosowaniu mikroinwerterów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

697 576 255

biuro@fozenergy.pl